הסגנון הכפרי מגיע אלינו מאירופה ומארה"ב. המאפיין את הסגנון הכפרי הוא השימוש בחומרים טבעיים. חומרים אלו שונים מאזור לאזור בהתאם למיקום הגיאוגרפי. הסגנון הכפרי בא לידי ביטוי בעיצוב החוץ, העיצוב הארכיטקטוני וכן בעיצוב הפנים. הסגנון הכפרי האירופי נחלק לאזורי משנה גיאוגרפים. באנגליה וצפון אירופה הסגנון שונה מהסגנון הכפרי שבצרפת הנחשב לים תיכוני והוא סגנון פרובאנס. או באיטליה סגנון טוסקנה. גם בארצות הברית אנו רואים שוני בין סגנונות ה- RUSTIC השונים. כיום אנו רואים יותר ויותר בישראל את המראה הכפרי האסייתי. המורכב רובו מחומרים כמו עץ טיק, במבוק וראטאן.
החומרים בהם נשתמש בבתים בעלי סגנון כפר הם תמיד חומרים טבעיים וכאמור משתנים בהתאם למצוי ואופייני לאותו איזור גיאוגרפי. עץ, קש, ברזל, במבוק, אבן, טרקוטה, חמר, חבל, קרמיקה, ראטן ועוד. המאחד את כל הבתים בסגנון הכפרי הוא המראה הרומנטי, החמים, תחושה ביתית.
לכל בתים בסגנון כפרי יש גם את סקאלת הצבעים האופיינית שמופיעה בצבעי הקירות ובטקסטיל ובפרטי הריהוט השונים.
לדוגמא הסגנון הטוסקאני – בחוץ מאופיין על ידי מבנים שעשויים מאבן מקומית וקירות חיצונים המחופים בטיח בגווני האוכר וגווני וורוד עתיק. שימוש ברעפי טרקוטה לגגות כמו גם אריחי טרקוטה לריצוף.
קשת הצבעים הטוסקנית – גווני צהוב אוכר, אדום סיינה שרוף, חום זית, טרקוטה ונחושת. הריהוט הטוסקני יהיה בעיקר מעץ ערמון ועץ אגוז (עצים מקומיים) בשילוב של רהיטים מברזל מפורזל. אנו רואים גם פרטי ריהוט עשויים מעץ אורן שנצבעו בציורים עם מוטבים שונים בעיקר של פרחים.
שימוש באריגים בעלי צורות גיאומטריות פשוטות. שילובי צבעים של צהוב אדום או כחול עם ירוק. נפוצים גם מאוד בדי ווילונות חלקים בגווני קרם, לבן או וורודים למיניהם. וכן בדים מעל המיטות.
הסגנון הכפרי החל תופס תאוצה וזכה להכרה בינלאומית בשנות החמישים של המאה ה-20 כשתושבי ערים באיטליה, כמו גם בארה"ב החלו מסבים בתי חווה מסורתיים וכן מבנים אחרים לבתי מגורים. כוח המשיכה של האזורים הכפרים לאנשים עירונים הפך לתופעה סוחפת גם בארצינו.
בארץ עיצוב בתים בסגנון כפרי אינם שייכים לאסכולה מאוד מסוימת. בדרך כלל הסגנון החיצוני הוא ערבוב עם אלמנטים ים תיכונים. עיצוב הפנים בבית בסגנון כפרי בארץ הוא בדרך כלל אקלקטי (מעורב).
אנו רואים פרטי ריהוט אנגלי עתיק מהודר מעץ מהגוני, דובדבן או אגוז לצד ריהוט מודרני. או גם ריהוט כפרי, עץ גושני ליד אלמנטים של בטון מוחלק.
סוד הקסם של הריהוט הכפרי הוא שתמיד יש לו מקום בבית. גם אם ברשותכם פריט בסגנון כפרי אחד בלבד הוא ישתלב נפלא כאלמנט עיצובי בודד בתוך עיצוב מודרני.
הכלל החשוב בעיצוב ,כמו בכל סגנון, ולא רק בסגנון הכפרי – שמירה על איזון נכון.
מינון נכון של כל האלמנטים יחד, צבע, ריהוט, תאורה, חומרים. שילוב פנים חוץ והתחשבות באופי המבנה. התחושה שצריכה להתקבל היא מאוזנת, הרמונית, החלל מתמזג עם כל הפריטים שבו, אין "מלחמות כוח" בין האלמנטים השונים.
רק כך נוכל ליצור את האווירה הרצויה שמאירה עם דיירי הבית ואינה מעיקה או נמאסת לאחר זמן קצר.

ליצירת קשר לפגישת יעוץ ותכנון עם אפרת

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>